تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتا

5/5 - (1 امتیاز)

تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتا یکی از خدماتی است که این مجموعه در انجام آن مهارت دارد.

همچنین اگر نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک بنز داشتید نیز می توانید از خدمات مانوک بهره مند شوید.

بهترین مرکز تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتا

بر کسی پوشیده نیست که ماشین شما هزاران قطعه دارد. هر قسمت نقش خود را ایفا می کند و به میزان قابل توجهی از سایش و پارگی برخوردار است. با این حال، هر بخش به قسمت های دیگر نیز وابسته است و اگر مشکلی در یک زمینه پیش بیاید، می تواند به سرعت منجر به یک اثر دومینو شود. به همین دلیل است که تعمیر و نگهداری خودرو بسیار مهم است. قرارهای خدمات خودکار شما به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات ماشین شما به درستی کار می کنند.

به نوبه خود، فشار کمتری در کل خودرو وارد می شود. یکی از مهم ترین بررسی های نگهداری، سرویس گیربکس اتوماتیک است. در اینجا مروری بر این خدمات خودکار و اینکه چرا به آنها نیاز دارید آورده شده است.

گیربکس خودرو چیست؟

گیربکس ماشین شما مهم است زیرا با موتور شما کار می کند. در واقع نیرو را به چرخ ها و لاستیک های شما می رساند و نقش کلیدی در عملکرد ایمن و عملکرد کلی خودرو شما ایفا می کند. وظیفه گیربکس شما این است که خروجی موتور شما را با سرعتی که در حال رانندگی هستید و همچنین شرایط بار خودرو مطابقت دهد. از چند دنده برای به حرکت درآوردن خودرو بر اساس نیاز شما استفاده می کند. قدرت موتور را بسته به نوع چرخ محرک شما منتقل می کند. بنابراین برای خودروهای دیفرانسیل عقب از محور عقب و برای خودروهای دیفرانسیل جلو از محور جلو استفاده می کند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتاگیربکس دستی در مقابل گیربکس اتوماتیک

اگر گیربکس اتوماتیک دارید، ماشین را بر اساس سرعت شما به دنده های مختلف تغییر می دهد. دارای یک تابه روغن با مایع گیربکس و فیلتر مایع است که با تعویض دنده یا سرعت پاسخ می دهد. از طرف دیگر، اگر گیربکس دستی دارید، مایع داخل یک جعبه است. هنگامی که مشکلاتی در مورد مایع گیربکس وجود دارد، روی گیربکس اتوماتیک و دستی تأثیر متفاوتی می گذارد:

گیربکس اتوماتیک: گیربکس قبل از اینکه در نهایت از کار بیفتد تمایل به لغزش دارد.

گیربکس دستی: گیربکس به احتمال زیاد با فرسوده شدن سریع قطعات داخلی و در نهایت از کار افتادن گیربکس نویزتر می شود.

صرف نظر از اینکه چه نوع گیربکسی دارید، سرویس گیربکس مهم است.

روغن گیربکس چیست؟

روغن گیربکس با تمیز نگه داشتن، خنک نگه داشتن و روانکاری سیستم گیربکس از آن پشتیبانی می کند. همچنین نیرو و فشار را منتقل می کند، بنابراین سیستم کار می کند. در نتیجه تمیز کردن مایع گیربکس در سطوح مناسب حیاتی است. همچنین، هر سازنده دارای یک مایع گیربکس اتوماتیک متفاوت است. بنابراین حتماً به یک فروشگاه خدمات خودرو مراجعه کنید که سهواً مایعات گیربکس را جایگزین نمی کند. مایع گیربکس اشتباه می تواند در عملکرد خودرو اختلال ایجاد کند

چه چیزی بر عملکرد گیربکس تأثیر می گذارد؟

موارد مختلفی وجود دارد که می تواند بر عملکرد گیربکس تأثیر بگذارد از جمله:

 • وضعیت مایع گیربکس
 • عادات رانندگی
 • بکسل یا بارهای بیش از حد
 • شرایط عملیاتی
 • فرکانس تعمیر و نگهداری منظم

چگونه می توانیم بفهمیم که آیا مشکل گیربکس داریم؟

علائم مشکلات گیربکس عبارتند از:

 • لیز خوردن
 • مشکل در راه اندازی وسیله نقلیه
 • توقف در شیب های تند
 • روشن شدن چراغ چک موتور
 • گیربکس پر سر و صدا
 • مشکل در تعویض دنده

اگر هر یک از این علائم را مشاهده کردید، فوراً با تعمیرگاه خودرو خود قرار ملاقات بگذارید.

سرویس گیربکس اتوماتیک شامل چه مواردی می شود؟

سرویس مایع گیربکس اتوماتیک اساساً جایگزین واشر تابه، فیلتر و مایع گیربکس می شود. با این حال، همه خودروها نیاز به سرویس یا تعویض فیلترهای گیربکس خود ندارند، زیرا برخی از آنها آب بندی هستند. دفترچه راهنمای مالک شما به شما می گوید که آیا سیستم مهر و موم شده ای دارید، اما خدمات تعمیر خودرو شما نیز می داند. مراحل مربوط به سرویس گیربکس اتوماتیک شما معمولاً شامل موارد زیر است:

تخلیه مایع گیربکس

نصب واشر تابه و فیلتر جدید در صورت لزوم

افزودن روغن/سیال مورد تایید سازنده برای گیربکس شما

بررسی نشتی

یک تعمیرگاه خوب خودرو نیز یک تست درایو انجام می دهد تا از عملکرد روان اطمینان حاصل کند

هر چند وقت یک بار به خدمات گیربکس اتوماتیک نیاز داریم؟

در بیشتر موارد، یک خودرو باید هر ۴۰۰۰۰ مایل یا بیشتر یک سرویس گیربکس دریافت کند. با این حال، اگر متوجه علائمی شدید که گیربکس شما مشکل دارد، یا هر مایعی در زیر خودرو مشاهده کردید، در اسرع وقت بازرسی را انجام دهید. برای بهینه‌ سازی عملکرد، تغییرات منظم سیال گیربکس به خوبی کار می ‌کند. آنها همچنین طول عمر گیربکس شما را افزایش می دهند.

اگر سرویس گیربکس اتوماتیک را دریافت نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

خدمات روغن گیربکس بخشی از تعمیر و نگهداری منظم خودرو در نظر گرفته می شود. هنگامی که نمی توانید سرویس گیربکس اتوماتیک معمولی را رزرو کنید، می توانید عمر گیربکس خود را کاهش دهید. این می تواند منجر به تعمیر یا تعویض گیربکس پرهزینه شود. در واقع، خرابی های گیربکس اغلب به دلیل گرمای بیش از حد ایجاد می شود. تعویض منظم روغن گیربکس می تواند به جلوگیری از این مشکل کمک کند.

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتا با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۷۹۳۳۶۷۷ تماس بگیرید.

به مکانیک نیاز دارید؟ تماس بگیرید!
09127933677