تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶

5/5 - (2 امتیاز)

آیا می دانید برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ به چه مواردی باید توجه کنید؟ از چه تعمیرگاه و مراکزی می توان برای تعمیر گیربکس کمک گرفت؟

تعميرگاه مانوك يكي از اولين تعميرگاه های تخصصي تعميرات گيربكسهای اتوماتيک در ايران ميباشد این مجموعه علاوه بر ۲۰۶ گیربکس انواع تویوتا را نیز تعمیر می کند.

اگر می خواهید بیشتر در مورد مشکلات گیربکس درک کنید و متوجه شوید که چه چیزی ممکن است باعث شود که ماشین شما به خراب شود با ما همراه باشید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک 206هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶

جعبه دنده یک قطعه پیچیده از ماشین آلات است. تعدادی از قطعات مختلف می توانند با جعبه دنده خود اشتباه گرفته شوند، زیرا دارای بسیاری از قطعات متحرک است که در تماس ثابت با یکدیگر قرار دارند.

هنگامی که کلاچ مشغول به کار است، گیربکس می تواند از یک روتور به بعد تغییر کند، و پیوند انتقال قدرت را از موتور از طریق چرخ دنده ها و بر روی چرخ های خودرو انتقال می دهد.

تعداد زیادی از قطعات متحرک وجود دارد که اصطکاک را ایجاد می کنند و گرما است که در نهایت باعث می شود قطعات خودرو فرسوده شود. در نتیجه، اجتناب ناپذیر است که در نهایت بسیاری بخواهند تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ را انجام دهند.

لطفا این مقاله را نیز مطالعه نمایید
بهترین مرکز تعمیر گیربکس اتوماتیک بنز کجاست؟

مهمترین عامل این است که به یاد داشته باشید اگر نشانه های اولیه یک مشکل پیدا شوند و به آن رسیدگی نشود می تواند برای شما بسیار هزینه بر باشد.

علائم اولیه مشکلات گیربکس

  • چرخ دنده ها

اگر به خودرو خود دنده بدهید، فقط برای اینکه به راه بیافتد به نظر می رسد که دچار اشتباه شده باشید. شایع ترین علت این است که چرخ دنده ها پوسیده شده اند.

برای اینکه مشکل از آنی که هست بدتر نشود بهتر است تا هرچه زودتر قطعات فرسوده را تعویض کنید.

  • ایجاد صدا در حالت N

سطح پایین روغن گیربکس می تواند مشکل زا باشد. اگر شما صدای بیشتری را از ماشین خود شنیدید، در حالی که روی حالت N قرار دارد، سپس سطح روغن را بررسی کنید و سعی کنید آن را بالا ببرید. اگر این کار مشکل را حل نمی کند، به احتمال زیاد قطعات گیربکس پوسیده شده اند.

  • روشن شدن چراغ چک

به محض اینکه شما چراغ چک را در داشبورد خود مشاهده کنید، دقیقا همان چیزی است که باید انجام دهید، زیرا این یک شاخص است که چیزی در مورد اشتباه است (یا در حال حاضر).

انواع سنسور های مختلف در بخش مختلف ماشین خود را شامل موارد گیربکس بشناسید. آنها برای تشخیص نشانه های خاصی از یک مسئله و مشکل هستند که ممکن است قادر به دیدن، شنیدن یا احساس نباشند.

توجه به چراغ چک می تواند به شما در هزینه های تعمیر چرخ دنده کمک کند، بنابراین مطمئن شوید که این کار را انجام می دهید.

  • سف شدن کلاچ

سفت شدن کلاچ زمانی است که چرخ ها و کلاچ با هم به درستی کار نمی کنند که باعث می شود که تعویض دنده غیر ممکن باشد. این مشکل گیربکس به احتمال زیاد همراه با سر و صدا زیادی است که هر بار که شما سعی می کنید دنده ها را عوض کنید این صدا را می شنوید.

اگر پدال کلاچ خیلی شل باشد، اتصال بین دیسک کلاچ و پدال نمیتواند دو قسمت را از هم جدا کند. بنابراین، اتصال به سادگی نیاز به سفت شدن یا جایگزینی دارد همچنین این نوع تعمیرات مانند سایر تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ گران نیست.

  • دنده عوض نمی شود

اگر خیلی راحت نمی توانید دنده را عوض کنید، بهتر است تا خیلی زود روغن گیربکس را بررسی کنید و اگر روغن کم بود به آن اضافه کنید.

مسائل بالقوه دیگری وجود دارد که می تواند مانع ازتعویض دنده باشد. گاهی اوقات مشکل می تواند در برد کامپیوتر خودرو باشد ممکن است تا کابل ها نیاز به تنظیم داشته باشند.

  • بوی سوختنی

بوی سوختنی در یک ماشین هرگز نشانه خوبی نیست، بنابراین هنگامی که به گیربکس می رسیم، بوی سوختنی می تواند نتیجه انتقال بیش از حد روغن باشد. اگر روغن سیستم دچار مشکل باشد سایر قطعات نیز به خوبی کار نمی کنند.

روغن گیربکس به عنوان روان کننده و یک عامل خنک کننده برای بخش های متحرک انتقال عمل می کند.

لطفا این مقاله را نیز مطالعه نمایید
قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 چقدر است؟

همانطور که آنها در حرکت دائمی ثابت هستند باعث اصطکاک و ایجاد گرما می شود. بنابراین کمبود روغن گیربکس به این قسمت ها مضر خواهد بود و بوی سوختنی می شود. اگر بوی سوختنی را نادیده بگیرید، احتمالا قطعه را باید به طور کامل تعویض کنید.

  • لرزش و کوبیدن

یک خودرو نباید ارزش داشته باشد و یا بکوبد. بنابراین فکر نمی کنیم که این موضوع طبیعی باشد حتی اگر تدریجی باشد. اگر نادیده گرفته شود مسئله بدتر خواهد شد و هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ بیشتر می شود. کوبیدن و لرزش یک علامت رایج جعبه دنده معیوب است که شما از دنده ۱ به بعد آن را احساس خواهید کرد.

اگر این اثرات را پس از تغییر چرخ دنده ها احساس کنید، حتی ممکن است مشکل با کلاچ وجود داشته باشد.

اگر چنین احتمالاتی را می دهید، احتمال دارد که کلاچ شما نیاز به تعویض داشته باشد.

  • نشت و کم شدن روغن گیربکس

سیستم انتقال فقط می تواند تنها در حالی که روغن گیربکس اتوماتیک روانکاری، تمیز و شرایط مناسب را دارد کار کند. حتی اگر روغن گیربکس زیر سطح نرمال باشد، ماشین شما دچار مشکل می شود و اگر همه آنها نشت کند، شما با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.

روغن گیربکس اتوماتیک (ATF) قرمز روشن است و، شگفت آور، بوی شیرینی دارد (یعنی اگر همه چیز در جهت درست کار کند).

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ با کارشناسان ما با شماره-۰۲۱۸۸۴۰۶۲۸۶ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 12 =

به مکانیک نیاز دارید؟ تماس بگیرید!
09127933677