مواردی که موجب خرابی گیربکس اتوماتیک اتومبیل می‌شود

Symptoms of a problem automatic gearbox
علائم نشان‌دهنده اشکال در گیربکس اتوماتیک
جولای 1, 2020
علت لغزش در گیربکس اتوماتیک
علت لغزش در گیربکس اتوماتیک چیست؟
جولای 13, 2020
Cases that cause automatic gearbox failure

در زمان تعویض روغن، اجازه دهید گیربکس اتوماتیک از مایعات خالی شود

گیربکس اتوماتیک از قطعات مختلفی تشکیل شده است، اما می‌تواند آسیب ببیند. گیربکس‌ها همیشه سیستم‌های پیچیده‌ای بوده‌اند و هر ساله پیشرفته‌تر می‌شوند. حتی اگر آنها از قوی‌ترین فلز ساخته شده باشند، در صورت عدم رعایت موارد احتیاطی، آنها می‌توانند آسیب ببینند. اتومبیل‌هایی که به طور خاص دارای گیربکس اتوماتیک هستند از بعضی جهات ممکن است نیاز به نگهداری بیشتری داشته باشند. در صورت نیاز می‌توانید با ما در مرکز تعمیرات گیربکس اتوماتیک تماس بگیرید تا بهترین خدمات را ارائه دهیم.

همیشه گیربکس اتوماتیک را بعد از توقف در دنده عقب قرار دهید

این کار می‌تواند آسیب زیادی به گیربکس وارد کند. حتی در اتومبیل‌های جدیدتر که دارای تکنولوژی پیشرفته‌تری در گیربکس‌های اتوماتیک و موتورهای خود هستند، این ایده خوبی است که قبل از انجام هرگونه تغییر، اتومبیل کاملا متوقف شود. در گیربکس اتومبیل، تغییر مکان دنده در حالت درایو به دنده عقب، به معنای تغییر حرکت چرخ‌دنده‌ها است. گیربکس اتوماتیک برای عملکرد خطی طراحی شده است. در صورتی که قبل از توقف خودرو، دنده را در دنده عقب قرار دهید، چرخ‌دنده‌ها باید در جهت معکوس حرکت کنند و این کار باعث آسیب به گیربکس اتومبیل شما خواهد شد. انجام این کار می‌تواند به شفت و سیستم درایو گیربکس شما آسیب برساند.

کم یا زیاد بودن واسکازین، به گیربکس شما آسیب می‌رساند

در زمان تعویض روغن، اجازه دهید گیربکس اتوماتیک از مایعات خالی شود. این مایع قرمز رنگ، قسمت‌های داخلی گیربکس را روغنکاری کرده و باعث کار کرد روان قطعات می‌شود. اگر این مایع کم شود، چرخ‌دنده‌ها اصطکاک بیشتری با هم خواهند داشت و بیش از حد گرم شده و در نهایت خراب می‌شوند.

غفلت از تعویض واسکازین گیربکس به آن آسیب می‌رساند

در صورت عدم تغییر و یا حداقل بررسی روغن، مطابق برنامه موجود در دفترچه راهنمای اتومبیل، باعث می‌شود که واسکازین به اندازه کافی برای گیربکس کارآمد نباشد و کارایی لازم را نداشته باشند. درست مانند روغن موتور، واسکازین گیربکس اتوماتیک نیز خاصیت خود را از دست می‌دهد، کثیف می‌شود (در موارد شدید، حتی سوخته) و باید تغییر کند. عدم تغییر واسکازین می‌تواند منجر به نشتی، ترک خوردن واشرها و خرابی سایر قسمت‌های مهم شود.

فقط اتومبیل را در دنده پارک قرار ندهید و از ترمز دستی استفاده کنید

گیربکس اتوماتیک اتومبیل شما برای نگه داشتن وسیله نقلیه طراحی نشده و هدف اصلی آن جابجایی وسیله نقلیه شما است. وقتی ماشین خود را در حالت پارک می‌گذارید، یک قسمت کوچک مانع از حرکت گیربکس می‌شود و ماشین را در جای خود نگه می‌دارد. هنگامی که اتومبیل روی یک شیب پارک شده باشد، فشار زیادی به این قسمت وارد می‌شود. با استفاده از ترمز دستی، می‌توانید فشار اضافی را از روی گیربکس کاهش دهید. اگر متوجه شدید که ماشین شما هنگام قرار دادن در حالت پارک باز هم حرکت می‌کند، ممکن است گیربکس مشکلات جدی داشته باشد.

فراموش کردن بازدید دوره‌ای می‌تواند آسیب دائمی ایجاد کند

لازم است یک گیربکس اتوماتیک به صورت دوره‌ای بازدید شود، درست مثل موتور اتومبیل شما. اگر گیربکس اتومبیل خود را با یک برنامه منظم سرویس نکنید، آلودگی‌ها و موارد دیگر باعث می‌شوند گیربکس با گذشت زمان دچار مشکل شود. عملکرد آن کاهش می‌یابد و قطعات سریع‌تر فرسوده می‌شوند و ممکن است نشتی رخ دهد.

برای تعمیرات و نگهداری از گیربکس اتومبیل خود به تعمیرگاه مانوک مراجعه کنید

شما به یک متخصص گیربکس‌های اتوماتیک با تجربه نیاز دارید که بتواند به شما بگوید چه کاری باید انجام شود. اگر در مورد نیازهای گیربکس اتومبیل، تعمیر و نگهداری خودروی خود سوالی دارید، تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک مانوک می‌تواند به شما کمک کند. تعمیرات توسط افرادی حرفه‌ای به بهترین نحو انجام خواهد شد تا اتومبیل بتواند به خوبی به کار خود ادامه دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =